HAVALI TABANCALAR

12 Ürün Bulundu
HAVALI TABANCALAR

 


Tabancaların BBS atan modellerine havalı tabanca denir. Havalı tabancaların içindeki tüp basınç oluşturarak BBS'nin yani saçmanın atılmasını sağlar. Bu tüplerin pistonlu, co2li, GreenGaslı ve yaylı türleri vardır. Havalı silah bir atış sporudur. hedef vurmak için kullanılır. Kısa mesafelerden etkili atışlar yapılabilir. Havalı tabanca kullanımı ile alakalı tüm merak ettiklerinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

Airsoft tabancalar Kategorimize her geçen gün yeni modeller eklemeye devam edeceğiz. Sizler için en iyi ürünü en uygun fiyata sunmaya çalışacağız. Ayrıca kapıda ödeme kolaylığı ya da kredi kartına taksit avantajından faydalaran sitemiz üzerinden bu ürünleri satın alabilirsiniz. Arsoft tabancalar Green Gas ya da havalı tabancalarda olduğu gibi co2 tüple çalışrı. Bazı modeller hem co2 tüp hem de Green Gasla çalışır.

 

Havalı tabancalar taşımak suç mu?

Bu silahlar şehir içi kullanım için pek uygun değildir. Genellikle yerleşim bulunmayan yerlerde kullanılır. Ayrıca yerleşim alanı dışında bulunan avlanma alanları ve toplantı alanlarında da kullanımı yasaktır. Havalı tabanca ruhsat gerekmeksizin taşınabilir ancak yanınıza silahın faturasını bulundurmanız gerekir ve ayrıca içinin boş olması gereklidir.

 

Havalı tabanca insana zarar verir mi?

Elbette. Sonuçta bu bir silah ve gerçek silahlar kadar olmasa da havalı tabancalar da insana zarar verebilir. Kaldı ki kurusıkı tabanca bile yakın mesafeden insana zarar verebilir.

 

Havalı tabanca FPS nedir?

FPS, havalı tabancaların gücünü ifade eder. Genellike 100-550 FPS arasında bir değere sahiptir. FPS arttıkça, güçte artar.

 

Havalı tabanca kaç metre atar? 

Havalı tabanca menzili silahın gücüne ve kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Tabanca ne kadar güçlüyse, menzili de o kadar fazla olabilir. Tabi burada şunu da unutmamak gerekir; "Her ne kadar güçlü ve yüksek menzilli olsa da bu tabancalar küçük bir saçma attığı için hedefi tutturma olasılığı o kadar az olur.”. Bu nedenle yüksek menzile değil hedefi tutturma istatistiğine bakmak gerekir. Havalı tabancaların etkili menzili genellikle 15-20 metre aralığındadır. Tam havalı tabanca menzili ise 80 metreye kadar çıkabilmektedir.

 

Havalı tabanca ne için kullanılır? 

Havalı tabanca kullanım amacı genellikle eğlence olsa da atış eğitimlerinde, tabancanın kalitesine göre de müsabakalarda kullanılır. Profesyonel atıcılıkta da tercih edilir.

 

Havalı tabanca kaç yaş sınırı? 

Havalı silahların düzenlemesinin yer aldığı ilgili kanunda, bu silahların ruhsat gerektirmediği ve 18 yaşından büyük olmanın yeterli olduğu görülür.

 

Havalı tabanca Blowback ne demek?

Blowback özelliği, üst namlunun atış sırasında ileri geri hareket etmesi anlamına gelir. Bu özellik gerçek ateşli silahlarla benzerlik taşıması ve kullanıcıların daha gerçeklik hissiyatının yakalaması için kullanılır.

 


 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et